imagine exemplu

Navigare

Evenimente

<< August 2019 >>
Lu Ma Mi Jo Vi Sa Du
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

No events.

Ultimele albume

Ultimele clipuri

Clipuri aleatorii

Stiri

TESTARE - CLASA DE LIMBA ENGLEZĂ INTENSIV [19.06.19]

 Tabel nominal - elevi înscriși

Repartizarea în săli

 

NOU!!!

Rezultate finale

 

Rezultate - proba scrisă


 

 



Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

INSCRIERE/TESTARE - CLASA DE LIMBA ENGLEZĂ INTENSIV [03.06.19]

 

INSCRIERE/TESTARE - CLASA DE LIMBA ENGLEZĂ INTENSIV


  Pentru anul școlar 2019-2020 la clasa a V-a este aprobată o clasa cu profil intensiv-limba engleza (30 locuri).

Inscrierea la testarea pentru admiterea în această clasă se face la secretariatul școlii, în perioada 10.06.2019 - 14.06.2019, între orele 8.30-16:00

 

  Actele necesare înscrierii:

  •  Cerere de înscriere —(formular pus la dispoziție de școală);
  •  Copie C.I. a parintelui care face înscrierea copilului la testare;
  •  Copie certificat de naștere al copilului.

Calendarul desfașurării testului de admitere in clasa a V-a:


1. 10.06.2019 - 14.06.2019 - înscrierea candidaților/depunerea certificatelor de competență lingvistica de limba engleză (în situația în care există);

2. 20.06.2019 - între orele 14.00 - 15.00 - proba scrisa la limba engleza (60 minute)- ora 18.00 - afișarea rezultatelor;

3. 20.06.2019 - orele 18.00 - 19.30 - depunerea contestațiilor (pentru proba scrisă);

4. 20.06.2019 - ora 20.30 - afișarea rezultatelor dupa contestații

5. 21.06.2019 - ora 9.00 - proba orală (conform programării care va fi afișată după finalizarea înscrierilor)

6. 21.06.2019 - ora 19.30 - afișarea rezultatelor finale

7. 24.06 - 28.06 2019 - depunerea cererilor de înscriere, în clasa a V-a engleză intensiv, a elevilor admiși

Notă:

Programarea elevilor pe ore, pentru proba orală, se va afișa după finalizarea înscrierilor.


Informații suplimentare, modele de subiecte, procedură, fișa de înscriere:



Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

CONCURS PENTRU OCUPAREA POSTULUI DE ADMINISTRATOR DE PATRIMONIU [31.05.19]

CONCURS PENTRU OCUPAREA POSTULUI DE

ADMINISTRATOR DE PATRIMONIU

 

Având în vedere:

-   Art.30  din  Legea  nr.  53/2003,  privind  Codul  Muncii,  cu  modificările  și  completările

ulterioare;

-   H.G. nr 286/23.03.2011 privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcțiilor contractuale și a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice, modificata prin HG 1027/2014 pentru modificarea si completarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcțiilor contractuale si a criteriilor de promovare in grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice

-   OMECTS nr. 4422/15.06.2011 privind aprobarea Regulamentului de organizare și desfășurare a concursului sau examenului de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice.

SCOALA GIMNAZIALA ”GEORGE TUTOVEANU”, Barlad, jud.Vaslui, organizează concurs pentru ocuparea postului contractual vacant de administrator de patrimoniu, cu studii superioare, vechime în specialitatea studiilor de minimum 3 ani, în perioada 31.05.2019- 13.06.2019, conform calendarului afișat.

 

  1. I.                  CONDIȚII DE PARTICIPARE LA CONCURS

A. Condiții generale:

Poate participa la concurs persoana care:

ü    Are cetățenia română cetățenie a altor state membre ale Uniunii Europene sau a statelor aparținând Spațiului Economic European și domiciliul în România;

ü    Cunoaște limba română, scris și vorbit

ü    Are vârsta minimă reglementată de prevederile legale;

ü    Are capacitate deplină de exercițiu;

ü    Are o stare de sănătate corespunzătoare postului pentru care candidează, atestată pe baza adeverinței medicale eliberate de medicul de familie sau de unitățile sanitare abilitate;

ü    Îndeplinește condițiile de studii (absolvenți cu diplomă a învățământului superior, profilul tehnic sau economic, cu o vechime în specialitatea studiilor de minimum 3 ani) și, după caz, de vechime sau alte condiții specifice potrivit cerințelor postului scos la concurs;

ü    Nu a fost condamnată definitiv pentru săvârșirea unei infracțiuni contra umanității, contra statului ori contra autorității, de serviciu sau în legătură cu serviciul, care împiedică înfăptuirea justiției, de fals ori a unor fapte de corupție sau a unei infracțiuni săvârșite cu intenție, care ar face-o incompatibilă cu exercitarea funcției, cu excepția situației în care a intervenit  reabilitarea.

 

Documente de inscriere, probe și tematică:

Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

PREMIANTII LUNII APRILIE, MATEMATICIENII [15.04.19]

Concursuri

  Tradiția participării la concursuri de matematică are aproape aceeași vârstă cu cea a școlii. Această tradiție s-a transmis de la o generație de profesori la alta, spre mândria școlii și bucuria elevilor și a părinților. În luna aprilie, elevii noștri au participat la două concursuri importante obținând numeroase premii.

 

  Concursul Interjudețean de Matematică "Matematica pentru toți", organizat de Școala Gimnazială "Mihai Eminescu" Roman, 6 aprilie 2019:

  • DORNEANU DIANA - clasa a VII-a B - PREMIUL I - îndrumător profesor Spânu Liliana
  • NECHIFOR MIHAI- clasa a VIII-a C - PREMIUL II - îndrumător profesor Pagu Mihaela.

 

  Concursul Interjudețean de Logică "Vasile Țugulea", organizat la Școala Gimnazială ”Episcop Iacov. Antonovici” Bârlad, 13 aprilie 2019:

  • Echipajul III-IV format din elevii: BORCEA DENIS, DULGHERU COSMIN, CHIOSAC GEORGE, PETREA DENIS - PREMIUL II
  • Echipajul III-IV format din elevii: MIHĂILĂ DAVID, ANDREI RAREȘ, MIHĂILĂ ALESSIA, SEBENI MITRUȚ - MENȚIUNE

Elevii au fost îndrumați de doamnele profesor pentru învățământ primar Șolcă Iulia și Botaș Georgiana.

  • Echipajul V-VI format din elevii: ANGHELUȚĂ DIANA, SPIRIDON BIANCA, SPÂNU MATEI, ILIE ANTONIE - MENȚIUNE

Profesori îndrumători: profesor Rotaru Marcel, profesor Spânu Liliana

  • Echipajul V-VI format din elevii: CARTAS MARIA, APOSTU CLEOPATRA, VIERU IOANA, MOCANU LEONARDO - MENȚIUNE

Profesori îndrumători: profesor Rotaru Marcel, profesor Dumitriu Florin

  • Echipajul V-VI format din elevii: BĂNCEANU EVA, HUȚANU IUSTIN, MIHĂILĂ BRIANNA, FĂINĂREA CRISTINA – MENȚIUNE

Profesori îndrumători: profesor Rotaru Marcel, profesor Spânu Liliana

  • Echipajul VII-VIII format din elevii: ROMILA BIANCA, CALMUC ȘTEFANIA, BARBU DELIA, ONICĂ ELENA - PREMIUL I

Profesori îndrumători: profesor Spânu Liliana, profesor Prăjescu Lorena

  • Echipajul VII-VIII format din elevii: ROȘCA ALEXANDRU, STAN RAREȘ, ARTENI COSMIN: PREMIUL I

Profesori îndrumători: profesor Spânu Liliana, profesor Prăjescu Lorena

  • Echipajul VII-VIII format din elevii: NECHIFOR MIHAI, DORNEANU DIANA, BĂBUȚĂ ANA-MARIA - MENȚIUNE

Profesori îndrumători: profesor Spânu Liliana, profesor Pagu Mihaela.


Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

ARIPI DE LUMINA, Nr. 15/2018-2019 [31.03.19]

Știri

A apărut numărul 15(22) al revistei ”Aripi de lumină”...

 

Aripi de lumina 

Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

ZIUA PORTILOR DESCHISE [20.02.19]

Imagini &#351;tiri: afis_zpd2019.jpg

Imagini &#351;tiri: certificat2.jpg

Imagini &#351;tiri: certificat2_01.jpg

Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

CONCURSUL REGIONAL DE CREATIE LITERARA GEORGE TUTOVEANU [16.01.19]

Concursuri

CONCURSUL REGIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ

"GEORGE TUTOVEANU",

EDIȚIA a XI-a, 2019

Imagini &#351;tiri: coperta_copy.jpg

 

REZULTATE FINALE


Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

REZULTATE OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZA, FAZA PE SCOALA [09.12.18]

Concursuri

REZULTATE OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ

– FAZA PE ȘCOALĂ

7 DECEMBRIE 2018 


     

 

a V-a D

1.

Mihaila Briana

 

93

Calificat

2.

Ilie Antonie

 

82

Necalificat

3.

Bejenaru Alessia

 

91

Calificat

4.

Bircau Antonia

 

57

Necalificat

5.

Vulpe Alexandru

 

82

Necalificat

6.

Hutanu Iustin

 

80

Necalificat

7.

Fainarea Cristina

 

91

Calificat

8.

Dumitriu Beatrice

 

89

Calificat

 

a VI-a A

1.

Ichim Ana

 

90

Calificat

2.

Angheluta Diana

 

94

Calificat

3.

Capraru David

 

85

Calificat

4.

Apostu Cleopatra

 

85

Calificat

5.

Solomon Daria

 

90

Calificat

6.

Enache Bianca

 

91

Calificat

7.

Caraus Alexandra

 

85

Calificat

8.

Dimofte Medeea

 

79

Necalificat

9.

Spiridon Bianca

 

79

Necalificat

10

Cartas Maria

 

85

Calificat

11.

Banceanu Eva

 

74

Necalificat

12.

Botas Marina

 

80

Necalificat

13.

Petrea Adelina

 

79

Necalificat

14.

Marin Iustin

 

90

Calificat

 

 

     

 

a VII-a B

1.

Costan  Diana

 

76

Necalificat

2.

Babuta Ana

 

74

Necalificat

3.

Halmaga Darius

 

88

Calificat

4.

Isac Alexia

 

86

Calificat

 

       

 

a V-a E 

1

Bostan George

 

96

Calificat

2

Rusu Robert Ștefan

 

91

Calificat

3

Borza Andra

 

91.5

Calificat

4

Bejănaru Paul

 

90

Calificat

5

Tudor Ștefania

 

75

Necalificat

6

Tătaru Alexia

 

72

Necalificat

 

a V-a B 

1

Bîclea Sebastian

 

90

Calificat

2

Berghiu Rebeka

 

88

Calificat

3

Manciu Adrian

 

83

Necalificat

4

Mocanu Gabriela

 

62

Necalificat

5

Albu Alessia

 

91

Calificat

 

Nota: Pentru etapa pe localitate se califică elevii care au obtinut peste 85 puncte.

 

Pentru clasele a V-a si a VI-a: Eventualele contestații se pot depune la secretariatul școlii, luni 10.12.2018, între orele 12:00 – 16:00, după vizualizarea lucrării și consultarea baremului de corectare.

Rezultate - download

Nota: Pentru etapa pe localitate se califică elevii care au obtinut peste 85 puncte.

Pentru clasele a V-a si a VI-a: Eventualele contestații se pot depune la secretariatul școlii, luni 10.12.2018, între orele 12:00 – 16:00, după vizualizarea lucrării și consultarea baremului de corectare.

Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

ORAR - 2018/2019 [19.09.18]

ORAR

 

 

ORARUL CLASELOR V-VIII

ANUL ȘCOLAR 2018 - 2019

 

 

 

 

 

  ORARUL CLASELOR

  ORARUL PROFESORILOR

  ORARUL GENERAL AL CLASELOR

 

 

 


Share: Share On Facebook Share On Twitter Share On Google+

Statistici
Total stiri: 106 | Total categorii: 6 |
Ultima stire: TESTARE - CLASA DE L... | Cea mai citita: Intalnire Comenius -... [21878]

Ultimele Articole

  Articol Categorie Citiri Comentarii
»ARIPI DE LUMINA, Nr. 15(22)/2018-2019
by: scgt on 31.03.19
Revista 271 0
»PROIECTE ETWINNING - 2018
by: scgt on 09.12.18
eTwinning 739 0
»ARIPI DE LUMINA Nr.14(21)/2017-2018
by: scgt on 20.05.18
Revista 743 0
»ARIPI DE LUMINA Nr.13(20)/ 2016-2017
by: scgt on 15.03.18
Revista 1118 0
»ARIPI DE LUMINA Nr.12(19)/2015-2016
by: scgt on 15.03.18
Revista 1077 0
©

Flags

Flag Counter
Pagină generată în 0.10 secunde
5,035,833 vizite unice